INTERNATIONAL
WILDCARD

LoL eSpor

Hakkında

Lolespor.com, Riot Games Türkiye eSpor birimi tarafından yürütülen ve Türkiye’de düzenlenen resmi League of Legends turnuvalarına dair bilgilerin bulunduğu bir portaldır.

Türkiye’de düzenlenmekte olan başlıca iki turnuva bulunmaktadır:

  • Şampiyonluk Ligi

Şampiyonluk Ligi; 8 takımdan oluşan, her takımın bir mevsimde rakipleriyle ikişer kez karşılaştığı Türkiye’nin profesyonel League of Legends ligidir. Her sezon iki mevsimden ve her mevsim 7 haftalık fikstürden oluşur. Mevsim sonunda, ligin ilk 6 sırasında yer alan takımlar Mevsim Finali’nde yer almaya hak kazanırken, ligi 8. sırada tamamlayan takım ligden düşer. Ligi 6. ve 7. sırada bitiren takımlar ise, ligde kalmak için Yükselme Ligi’nden gelen rakipleriyle karşılaşır. Yaz Mevsimi Finali, Türkiye Büyük Finali (TBF) olarak adlandırılacaktır ve TBF şampiyonu olan takım, Dünya Şampiyonası’nda yer alabilmek için Wild Card turnuvasına katılma hakkı kazanacaktır.

  • Yükselme Ligi

Yükselme Ligi; oyun için Dereceli Takımlar sıralamasının üst sıralarında yer alan ekiplerin, bir sonraki mevsimde Şampiyonluk Ligi’ne katılabilmek için mücadele edeceği ligdir. Yükselme Ligi’nde her mevsim 6 takım, birbirleriyle 2 maç üzerinden oynanacak serilerde mücadele edecek ve ligin ilk 4 sırasında yer alan takımlar, Yükselme Ligi Finali’ne katılma hakkı kazanacaktır. Yükselme Ligi Finali’nde 1. olan takım direk Şampiyonluk Ligi’ne katılma hakkı kazanırken, 2. ve 3. olan takımlar Şampiyonluk Ligi’nden gelen rakipleriyle eşleşerek lige yükselecek diğer 2 takımı belirleyecektir.

Nasıl İzlerim?

Şampiyonluk Ligi maçları, Cumartesi ve Pazar günleri saat 13.30’dan itibaren LoL TV ekranlarından yayınlanmaktadır.

Yayınlara www.twitch.tv/riotgamesturkish adresinden ulaşılabilmektedir. Ayrıca yayınlar, www.lolespor.com sitesinden de izlenebilmektedir.

Geçmiş maç yayınlarına, Maç Videoları sekmesinden ulaşılabilir.

Mevsim finalleri ve çevrimdışı diğer turnuvalar için biletler, biletix.com adresinde sunulmaktadır.